Drewno klejone BSH

wszechstronny materiał budowlany

Właściwości drewna sprawiają, że pozostaje ono niezmiennie popularne na całym świecie, jeżeli trzeba sięgnąć po sprawdzony element budowlany. Rozwijająca się technologia i nowoczesne metody produkcji umożliwiają stworzenie materiałów drewnopodobnych o jeszcze lepszych parametrach niż ich prekursor. Jednym z takich rozwiązań jest drewno klejone BSH, które stanowi opłacalną alternatywę w wielu rodzajach konstrukcji.

BSH – jaki to rodzaj drewna?

Drewno BSH to produkt powstający w wyniku równoległego sklejenia ze sobą kantówek. Głównym materiałem wyjściowym jest tutaj wysokiej jakości drewno iglaste, np. ze świerku lub sosny, które odznacza się wytrzymałością oraz stabilnością, co ostatecznie przekłada się na jego klasę wytrzymałości od GL24 do GL32.

Co definiuje nazwa BSH?

Nazwa „BSH” pochodzi od niemieckiego „Brettschichtholz”, co dosłownie oznacza „klejone warstwami drewno”. Metoda, wykorzystywana przy produkcji elementów BSH, polega na łączeniu drewnianych warstw za pomocą wysokiej jakości klejów i na sprasowaniu ich w odpowiednio ustanowionych warunkach w całość. Dzięki temu uzyskuje się drewno o jednolitych parametrach i przy zminimalizowaniu ryzyka powstawania wad.

Do czego można wykorzystywać taki rodzaj drewna?

Drewno klejone BSH znajduje zastosowanie w różnych gałęziach budownictwa i konstrukcji. Dzięki swoim właściwościom sprawdza się zarówno w mniejszych projektach, jak i w dużych, zaawansowanych przedsięwzięciach.

Z tego względu w naszej ofercie dostępne jest drewno o standardowej długości pomiędzy 4 mb a 13 mb. Powód jest prosty – to rozmiar najbardziej optymalny dla różnych konstrukcji. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że czasami zdarza się zapotrzebowanie na 22/24 mb. Jeżeli będziesz potrzebował innego wymiaru, możesz zamówić u nas drewno przycięte wg Twoich wytycznych.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zastosowań drewna BSH:

 • Mosty i pomosty
  Drewno klejone i prasowane jest często wykorzystywane do budowy mostów, zarówno dla pieszych, jak i dla pojazdów. Jego trwałość i odporność na obciążenia czynią je idealnym materiałem do tego przeznaczenia.
 • Konstrukcje dachowe
  Drewno klejone BSH jest doskonałym materiałem do budowy trwałych i wytrzymałych konstrukcji dachowych. Zapewnia bowiem nie tylko niezawodne wsparcie dla sklepienia, ale także ma wpływ na estetyczny wygląd wnętrza.
 • Konstrukcje nośne
  Drewno BSH jest używane do tworzenia słupów, belek i innych elementów z tego przedziału nośności, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych.
 • Elementy wystroju wnętrz
  Drewno BSH może być używane nie tylko w samych konstrukcjach, ale także jako element dekoracyjny, spełniający wymagania projektantów wnętrz, a przede wszystkim użytkowników. To dlatego, że nadaje pomieszczeniom ciepły, przyjazny i naturalny wygląd.
 • Tarasy i altany
  Dzięki drewnu BSH zyskają one piękny wygląd, a przy tym będą stanowiły stabilne i wytrzymałe konstrukcje, które idealnie wkomponują się w otoczenie domu.

Kto powinien wybrać ten rodzaj drewna?

Drewno klejone BSH to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie trwałość, jakość i estetykę w swoich projektach budowlanych. Pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych konstrukcji, nadając im unikalny charakter. Jeśli zależy Ci na materiałach wysokiej jakości i chciałbyś stworzyć trwały, bezpieczny projekt, drewno BSH z pewnością spełni Twoje oczekiwania tym bardziej, że możesz zdecydować, po którą klasę jakości sięgnąć:

 • SI – to ta, która idealnie sprawdzi się jako element wizualny przestrzeni,
 • NSI – przemysłowa, przeznaczona do umieszczania wewnątrz konstrukcji.

Podsumowując, drewno klejone BSH to materiał, który łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Dzięki swoim właściwościom, znajduje zastosowanie w budownictwie i projektowaniu wnętrz. Zatem sięgniesz po nie?

Kontakt

Firma WIKDAL Jakub Pietrzak

NIP: 7282868893
Regon: 523944845

 • 95-060 Brzeziny, ul. Łódzka 20
 • +48 728 885 138

 •