Drewno konstrukcyjne C24

wyjątkowe właściwości i szerokie zastosowanie

Drewno konstrukcyjne stanowi niezastąpiony materiał w budownictwie, zapewniając trwałość i wytrzymałość stawianych obiektów oraz ich elementów. Jednym z popularnych rodzajów tego typu elementów jest drewno konstrukcyjne C24, ponieważ odznacza się dużą wytrzymałością, ale i estetyką. Ponadto to produkt całkowicie naturalny.

C24 – jaki to jest rodzaj drewna?

C24 to drewno lite pochodzące z różnych gatunków drzew iglastych, takich jak sosna lub świerk. To sprawia, że jest ono zwarte, stabilne i wytrzymałe. Stanowi zatem idealny materiał do zastosowań konstrukcyjnych.

Co oznacza klasa C24 w drewnie?

C24 to jedna z klas wytrzymałości drewna konstrukcyjnego. Symbol CE umieszczony na drewnie świadczy o spełnieniu wytycznych związanych z produkcją i procesami technologicznymi, przez które przechodzi. Do tych ostatnich należą m. in.

  • suszenie w specjalnie przystosowanych do tego komorach, dzięki czemu wilgotność drewna wynosi 15% +/- 2% (celem jest wyeliminowanie ewentualnej obecności grzybów i pleśni, które mogłyby niszczyć drewno),
  • strugane 4-stronnie tzw. S4S,
  • a następnie kanty są fazowane,

przy czym warunki przeprowadzenia każdego etapu obróbki są ściśle określone wymogami klasy. Całość zwieńcza pozytywny wynik kontroli jakości, będący potwierdzeniem gotowości do użytku.
Takie drewno spełnia normę PN-EN338. Określa ona, że drewno jest selekcjonowane, a do klasyfikacji C24 trafia wyłącznie takie, które spełnia rygorystyczne normy dotyczące gęstości, nośności i odporności na zginanie. W praktyce świadczy to o fakcie, że drewno C24 jest jednym z najwyższej jakości typów materiałów naturalnych, używanych do budownictwa, zdolnym wytrzymać znaczne obciążenia i trudne warunki atmosferyczne.

Do czego można wykorzystywać takie drewno?

Drewno konstrukcyjne C24 znajduje szerokie zastosowanie w realizacji różnych projektów. Jest wykorzystywane bowiem do budowy ścian, stropów, więźb dachowych, podłóg czy innych elementów konstrukcyjnych w obiektach. Jego wytrzymałość i trwałość sprawiają, że doskonale sprawdza się w budowie :

  • domów modułowych, 
szkieletowych, 
letniskowych,
  • budynków użyteczności publicznej,
  • a nawet konstrukcji mostowych.

Dla kogo jest drewno konstrukcyjne C24?

C24 to materiał, który łączy w sobie naturalną urodę drewna z wysokiej klasy właściwościami konstrukcyjnymi. Dzięki swojej wytrzymałości i stabilności jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią trwałość i solidność projektów, ale zależy im także na estetyce.

Wybór drewna konstrukcyjnego C24 to inwestycja w przyszłość, która przekłada się na bezpieczeństwo projektów budowlanych. Dlatego warto zaufać profesjonalnym dostawcom, którzy dbają o najwyższą jakość produktów. My do nich należymy!

Jeśli masz pytania dotyczące drewna konstrukcyjnego C24, skonsultuj się z naszymi ekspertami. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci w podjęciu najlepszych decyzji i dostarczeniu materiałów, które spełnią Twoje oczekiwania.


Kontakt

Firma WIKDAL Jakub Pietrzak

NIP: 7282868893
Regon: 523944845

  • 95-060 Brzeziny, ul. Łódzka 20
  • +48 728 885 138

  •